Ovládací panel
Cestování J&J


Statistiky
Počet foto celkem 10
Počet foto v galerii 3


Fotogalerie TOP 21
Salzburg
Attersee
Gamsfeld
Foto
Salzburg
Salzburg z vyhlídkové terasy na Mönchsberg
12.5.2007Zobrazeno 3258 krát.
Foto
Salzburg
Zahrada Mirabellgarten v Salzburgu ( v pozadí Hohensalzburg)
12.5.2007Zobrazeno 3291 krát.
Foto
Salzburg
Uličky Salzburgu s typickými kovanými vývěsními štíty
12.5.2007Zobrazeno 3298 krát.

TRASA
Attersee - Salzburg : 50 km (0h:40m)

INFO
Salzburg (počeštěně Salcburk, dřív česky též Salcpurk či Solnohrad) je statutární město, hlavní město rakouské spolkové země Salcbursko a centrum okresu Salzburg-okolí. Leží nedaleko hranic s Německem na řece Salzach ve výšce 425 m. Staré město salzburské (historické městské jádro) bylo v roce 1996 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Se svými 150 000 (Stav z r. 2006) obyvateli je Salzburg po Vídni, Štýrském Hradci a Linci čtvrtým největším městem Rakouska. V aglomeraci Salzburg žije přibližně 210 000 lidí, spádová oblast sahá přes zemské hranice sousedních jihovýchodních hornobavorských, hornorakouských a hornoštýrských území. Město je centrem Euroregionu salzbursko–berchtesgadenského kraje – Traunstein. Město je též zváno jako Mozartovo, neboť se zde Mozart narodil. Středem historické části města protéká řeka Salzach, překlenutá několika historickými mosty. Na levém břehu řeky se rozkládá velká část historického jádra města, která je sevřena zalesněným pahorkem Mönchsberg protkaným cestičkami. Jsou tam také vyhlídkové terasy, restaurace, zbytky hradeb a hrad Hohensalzburg. Na pravém břehu řeky se tyčí pahorek Kapuzinerberg, kde jsou opět chodníčky, vyhlídky a kapucínský klášter. Nezapomenutelný zážitek naleznete také v zahradách Mirabellgarten u zámku Mirabell. Zajímavá místa a budovy: · Pevnost Hohensalzburg, kde je možno se dopravit i lanovkou ze starého města · Pahorek Mönchsberg s krásnými vyhlídkami na město a zbytky hradebního systému · Staré město s malebnými barokními uličkami, ozdobenými cechovními štíty, s tržštěm a s malebnými obchůdky · Barokní katedrála Dom a přilehlé náměstí Domplatz, kde je stanoviště koňských bryče · Náměstí Residentzplatz s kašnou · Mozartovo náměstí, kde najdete informační kancelář · Zvonkohra · Mozartův rodný dům · Historické mosty přes řeku Salzach · Zámek Mirabell s překrásnými zahradmi Mirabellgarten · Pahorek Kapuzinerberg s vyhlídkami a kapucínským klášterem · Několik dalších zajímavých kostelů, barokních paláců, radnici a muzea · Letohrádek Hellbrunn s parkem, vodními fontánami a kamenným divadlem (jih města) · ZOO Salzburg (jih města) · Vyjížďka k vyhlídkám Gaisberg (1288m) a Untersberg (1776m)

Poznámka
Parkovné poblíž centra 1,50 € / hod. (venkovní hlídaný parking Altstadt Nord na Lindhofstrasse) Vstupné na hrad Hohensalzburg 7,50 € / na osobu. Vstup do zahrad Mirabellgarten volný Informační kancelář: Mozartplatz (v historickém centru) , Hauptbahnhof (vlakové nádraží) nebo Information Salzburg Süd (na dálnici z Villachu při příjezdu do města).


Texty, obrázky jako i všechny náležitosti obsaženy na této stránce jsou chráněné autorským právem a jejich použití podléhá písemnému souhlasu autora.
Foto a Copyright © 2009, Josef Kytrych [admin@powerdat.cz]