Ovládací panel
Cestování J&J


Statistiky
Počet foto celkem 7
Počet foto v galerii 3


Fotogalerie TOP 21
Pag
Mandre
Novalja
Foto
Mandre
Pohled na pevninu s Velebitem ze zátoky Sv. duh
30.6.2006Zobrazeno 2338 krát.
Foto
Mandre
Západ v Mandre
30.6.2006Zobrazeno 2348 krát.
Foto
Mandre
Pohled na ostrov Pag ze zátoky Sv. duh
30.6.2006Zobrazeno 2363 krát.

TRASA
Ostrava - Mandre : 985 km (11h:30m)

INFO
Příjemná vesnička zaměřená na rekreaci. Umístěná v zelené části ostrova, všude v okolí spousta stromů nebo keřů. Moře perfektně čisté s pozvolným vstupem. Pláž se táhne po okraji celé vesnice, je písčitá, místy oblázková nebo skalnatá. Po celé délce je dobře upravená - vyčištěna od ježků, s vybetonovanými plácky, občas slunečníky, lehátka apod. Kousek od přístavu je u pláže dokonce i dětské hřiště ,WC a převlékárny . Některé místa na pláží jsou privátní - patří k apartmánům u pláže. Pláž je ale opravdu úzká a soukromí si na ní určitě neužijete. Po celé délce vesnice vede kolem pláže hezká promenáda s několika hospůdkami nebo bary, pizzerií, zmrzlinou, stánky s pečivem aj. V centru vesničky jsou 2 obchůdky, krb s opékaným seletem, stánek se zeleninou, cukrárna, směnárna a turistické informace. V centru najdete také malý malebný přístav s překvapivě zcela čistou a průzračnou vodou, kde občas připlouvají výletní plachetnice s turisty. Kousek dál od centra vesnice najdete i celkem slušné sportovní hřiště. Vesnice je hodně zaměřena na turistiku - apartmány jsou vetšinou moderní, dobře vybavené, ve většině zahrad jsou nějaké další zajímavé doplňky - krby, lavičky, lehátka, pískoviště , dětské prolézačky apod. Ačkoliv je vesnice takto turistická, není v ní ani jeden velký hotel - pouze pár větších apartmánových komplexů, které nijak nehyzdí celkový ráz vesnice.

Poznámka
Při příjezdu jsme nepotkali nikoho, kdo by ubytování nabízel - museli jsme se ptát sami a v několika místech neúspěšně, protože už měli ubytování rezervováno. Byli jsme tam už v sezóně a přesto se nám vesnice nezdála být nijak extrémně přeplněna davy lidí. Ubytování jsme si nakonec zajistili u místní agentury. Apartmán s klimatizací a nově zrekonstruované WC s koupelnou 40€/den. Vzhledem malým a přeplněným plážičkám jsme jezdili raději na konec vesnice k majáku, kde je středně velká oblázková pláž a poblíž i malé betonové hřiště na košíkovou nebo fotbálek. Druhá varianta byla druhá strana ostrova kde je pláž Sv.Duh (neplacená, široká a dlouhá pláž v pažské zátoce, vzdálená ale cca 5km). Nikde ve vesnici jsme neviděli možnost vodních sportů.


Texty, obrázky jako i všechny náležitosti obsaženy na této stránce jsou chráněné autorským právem a jejich použití podléhá písemnému souhlasu autora.
Foto a Copyright © 2009, Josef Kytrych [admin@powerdat.cz]